Jaka jest przyczyna stanu podgorączkowego u dziecka?

Witam, moja 3 miesięczna córka ma od 3 dni temp. 38,8 38,5( mierzona w odbycie), ma lekki katarek czasem w ciągu dnia kaszle ale bardzo rzadko, też ostatnio bardzo się slini i gryzie ręce. Patrzyłam na dziąsła ale nie są jakieś opuchnięte, czy ta wyższa tem może być spowodowana zaczynającym się ząbkowaniem czy może to rozwijać się jakaś infekcja, apetyt ma, mleczko pije normalnie

Lek. Anna Waszewska Pediatria

Mogą to być obydwie przyczyny, bez badania dziecka nie można ocenić . Wskazana wizyta u lekarza