Jaka jest przyczyna tego bólu w klatce piersiowej u 32-latki?

Witam. Od ponad dwóch miesięcy boli mnie w klatce piersiowej, mniej więcej na środku plus ból czasem promieniuje do pleców. Ekg, echo serca, RTG klatki piersiowej i gastroskopia w normie. Jaka może być jeszcze przyczyna tego bólu, czy może on być na tle nerwowym i jakie jeszcze badania można wykonać?
KOBIETA, 32 LAT 4 miesiące temu

Dzień dobry.

Jeśli wykonana diagnostyka kardiologiczna nie potwierdziła schorzeń sercowo-naczyniowego naczyniowego warto uzupełnić o diagnostykę holter EKG 24 godzinny.

Rozszerzyć diagnostykę narządu i konsultację ortopedy lub fizjoterapeuty.

Warto uzupełnić diagnostykę laboratoryjną z krwi o morfologia z rozmazem, próby wątrobowe, lipidogram, CRP, OB, wapń, witamina B12 i D.

Jeśli cała diagnostyka z konsultacją nie wykaże istotnych zmian do opisanych przez Pana objawów można przypuszczać, że za opisane objawy mogą odpowiadać np nerwicą, depresja zaburzenia lękowe a więc konsultacją dobrego psychologa najlepiej klinicznego.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Specjalista medycyny naturalnej

Naturoterapeuta.

Dietetyk