Jaka jest przyczyna tego nietrzymania moczu?

Witam,mam 42 lata.W pazdzierniku tego roku tak z dnia na dzień zaczęła mnie boleć prostata.Specyficzny choć nie duży ból pomiędzy odbytem a jądrami.Oprócz bólu pojawiły się problemy z oddawaniem moczu w takim sensie że np.przy siadaniu lub nagłym ruchu czułem że kilka kropli ,,poleciało,,.W listopadzie pojawił się ból w podbrzuszu-umiarkowany który towarzyszył kilka dni oraz ból prostaty.Lekarz rodzinny przepisał antybiotyk cipronex.Brałem go tylko 2 dni gdyż cierpie na SIBO przerost flory bakteryjnej.Musiałem odstawić antybiotyk gdyż od razu pojawiły się problemy z jelitami.Od tamtej pory czyli od listopada ból prostaty praktycznie zniknął.Natomiast cały czas są delikatne problemy właśnie po oddaniu moczu.Nagły ruch lub siadanie czasem powoduje że czuje że jeszcze kilka kropel zostało.Oprócz tego innych objawów brak,strumień moczu jest ok,parcie małe było w listopadzie przed wzięciem antybiotyku.Teraz jest ok.PSA całkowite jedno badanie robiłem w pazdzierniku i wyszło 0,4.Teraz w grudniu również 0,4.Byłem u urologa ale praktycznie nic mi nie pomógł,zrobił tylko usg i stwierdził że prostata mała jak u nastolatka.Zrobiłem także posiew moczu i wyszło Enterococcus spp.10^2 ml moczu.Lekarz rodzinny stwierdził że wszystko jest ok...czy aby napewno?jeżeli tak to skąd te nagłe problemy z nietrzymaniem moczu?Pozdrawiam i czekam na info.
MĘŻCZYZNA, 42 LAT 4 miesiące temu

Dobry wieczór.

Opisany problem zdrowotny może mieć rozmaite podłoże.

Aby podjąć odpowiednie leczenie wymagana jest rozszerzenie diagnostyki i konsultacje np neurologiczną aby wykluczyć choroby zwyrodnieniowe układu nerwowego.

Warto przyjrzeć się diagnostyce np cukrzycy, kręgosłupa lędźwiowego itd.

Zachęcam do odwiedzenia swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego w celu poproszenia o skierowanie do neurologa w celu konsultacji i diagnostyki aby wypowiedział się neurolog na temat opisanych przez Pana objawów oraz odbytej konsultacji urologicznej.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Specjalista medycyny naturalnej

Naturoterapeuta

Dietetyk