Jaka jest różnica między demineralizacja a odwapnieniem

Witam, jaka jest różnica miedzy demineralizacja a odwapnieniem? Zauważyłem, ze na kilku zebach, a dokładnie miedzy jedynkami, na powierzchni jedynki bliżej dziasla , na dużej części dwójki, miedzy 4 i 5 po jednej stronie u gory zeby maja matowe, jakby troche szorstkie miejsca. Miejsca nie sa białe, jedynie o innej strukturze niż blyszczacy zab. Czy mozna stosować zel apa care w przypadku jeżeli byłyby to odwapnienia/ demineralizacja? W tych miejscach zauważyłem większe zbieranie osadu

Witam. Demineralizacja – jest to proces przeciwny mineralizacji, innymi słowy to proces zmniejszania ilości substancji nieorganicznych w tkance lub ustroju, zwłaszcza substancji mineralnych, najczęściej fosforu (fosforanów) i wapnia (mówi się wtedy o odwapnieniu). Miejsca , o których Pan mówi to pewnie erozja szkliwa na skutek działania kwasów. Jak najbardziej preparaty z serii Apacare są wskazane. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Dzień dobry

te dwa określenia funkcjonują potocznie jako synonimy. Może Pan stosować hydroksyapatyt w żelu i na pewno pastę z fluorem 1400-1450 ppm F. Co 6 mięsięcy powinno się skontrolować w gabinecie czy nie ma postępu demineralizacji.
Pozdrawiam