Jaka jest różnica między laparoskopią diagnostyczną a histeroskopią diagnostyczną?

Witam miałam robiona półtorej roku temu laparoskopie diagnostyczna gdyż mam problem z uzyskaniem ciazy wyszło że mam endomdtrioze i były również zrosty i mały miesniaka. Teraz dostałam zalecenie że mogę zrobić histeroskopie diagnostyczna mam problem z miesiaczkami i skrzepami dużymi i stąd ten pomysł . I do tego 2 nieudane inseminacje. Czy jest sens podchodzić do tego zabiegu jaka jest różnica pomiędzy laparo diagn A histero diagn proszę o odp i czy muszę mieć jakieś specjalne badania przed histero wymazy itp

Lek. Bartosz Domagała

Laparoskopowo ocenia się jamę brzuszna, w histeroskopii uzyskuje się dostęp przez jamę macicy- są to dwa różne badania diagnozujące różne narządy. Jeśli jest tak zalecone należy się do tego zastosować