Jaka jest różnica między witaminą D a witaminą D3?

Dzień dobry. Jaka jest różnica pomiędzy witaminą D a witaminą D3? Czy konieczna jest dodatkowa suplementacja witaminy D3 podczas gdy regularnie suplementuje witaminę D? Pozdrawiam

Masz ochotę na coś dobrego i zdrowego? Spróbuj sycącej, kremowej zupy z porów. Przepis i instrukcje wykonania potrawy znajdziesz w naszym filmie. Smacznego!

Witam, witamina D to grupa związków chemicznych: witaminy D1 (kalcyferolu), witaminy D2 (ergokalcyferolu) i witaminy D3 (cholekalcyferolu) dwie ostatnie są postaciami aktywnymi biologicznie. Jeśli preparat zawiera witaminę D to jest to postać D2 lub D3 lub ich połączenie. Preparat z witaminą D3 będzie zawierał tylko cholekalcyferol - substancje produkowaną również naturalnie w skórze pod wpływem ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Jednak preparat opisany jako witamina D powinien wykazywać podobną aktywność jak witamina D3 i nie ma konieczności osobnej suplementacji. Aktualne wytyczne zalecają przyjmowanie od 600 IU do 2000 IU witaminy D dla osób dorosłych (15-50 mcg).

Witam,
Witamina D jest ogólną nazwą na różne formy witaminy D. Rozróżniamy witaminę D3, czyli cholekalcyferol, pochodzenia zwierzęcego oraz witaminę D2, ergokalcyferol, pochodzenia roślinnego. Prawdopodobnie przyjmuje Pani właśnie witaminę D3 i to zdecydowanie jest wystarczające :-)
Pozdrawiam,
Karolina Kuźbicka