Jaka jest skuteczność tego leku w leczeniu dużych zaburzeń depresyjnych?

Dzień dobry! Chciałbym się zapytać o skuteczność sertraliny (SSRI) w leczeniu dużych zaburzeń depresyjnych powiązanych z zespołem lęku uogólnionego/napadowego z wtórnym zespołem stresu pourazowego. Biorę 200 mg kwetiapiny z 75 mg wenlafaksyną na noc, 25 mg kwetiapiny z rana. Jednak przy wenlafaksynie (po 3 tygodniach kuracji nią) czuję się, jakbym miał za dużo noradrenaliny - pocę się, mam uderzenia gorąca, bóle głowy, lęki, nadmierne wyczulenie zmysłów, zaburzenia łaknienia. Pomyślałem o zmianie wenlafaksyny na sertralinę. Czy sertralina będzie skuteczniejsza od wenlafaksyny i nie będzie powodowała takich działań niepożądanych jak wenlafaksyna (SNRI)? Pozdrawiam.

potem przez lata praktyki. Moja rada - uzgodnić leki (ich rodzaj, dawkę, połączenie) z lekarzem leczącym Chyba to najbezpieczniejsze!

Pozdrawiam