Jaka jest szansa na zdrowe dziecko?

Facet ma 27 lat i ma prawostronne poraŻenie mozgowe i padaczka 4 5 lat temu mial operacje mozgu ognisko. Mial powazne problemy zdrowotne. Walczył Życie teraz jest dobrze i leki przyjmuje na padaczke 3 . Jeśli bysmy chcieli miec dziecko to sa jakies problemy ze urodzi sie chore dziecko albo bedzie mialo padaczke? Chlopak ma prawo jazdy pracuje ale.ma.orzeczenie

Lek. Paweł Szadkowski

Porażenie mózgowe nie jest chorobą dziedziczną. Pewne predyspozycje do określonych typów padaczki mogą być dziedziczone, ale na chwilę obecną takie prawdopodobieństwo nie jest dokładnie określone.