Jaka jest szansa, że dziecko będzie zdrowe, jeśli rodzice mają stwierdzone upośledzenie w stopniu lekkim?

Jaka jest szansa, że dziecko będzie zdrowe jeśli rodzice tego dziecka uczęszczali do szkoły specjalnej przez całą swoją edukacje i mają stwierdzone upośledzenie w stopniu lekkim?

Lek. Paweł Szadkowski

Zależy to od przyczyny upośledzenia - czy jest ono spowodowane chorobą genetyczną, czy ma inną przyczynę, np. niedotlenienie okołoporodowe. Musi Pan zasięgną opinii lekarza, który zna Pana historię choroby i przyczynę upośledzenia.