Jaka jest szansa, że mój synek będzie samodzielny?

Mój synek ma 3 lata i 7 miesięcy, ma wystawioną diagnozę - autyzm dziecięcy. Załamałam się, bo wiem, że autyzm jest ciężką chorobą! Jeździmy na terapię do ośrodka Celestyny Mikoszów dwa razy w tygodniu po godzinie czasu, także dodatkowo przedszkole i zabawa w domu. Jest wesołym dzieckiem, pełen energii z całym dobowym uśmiechem na twarzy. Reaguje na imię jak się go woła. Gdy się go prosi by podszedł, robi to! Jednak jeszcze nie nakłoniłam go do dłuższej zabawy ze mną, szybko się nudzi. Kontakt wzrokowy jest lepszy niż parę miesięcy temu. Lubi się przytulać i zaczepiać ludzi nawet obcych! Mowa jest słaba, bez żadnych konkretnych słów, tylko sylaby. Myślę że będzie dobrze, ale obawa jest zawsze.

Życzę wszystkim rodzicom nadziei i cierpliwości!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Rozumiem Pani stan i przeżywane emocje. Trudno powiedzieć, w jakim stopniu synek będzie w przyszłości samodzielny i na ile będzie wciąż zależny od Państwa obecności i pomocy:) Zależy to od wielu czynników, np.: możliwości dziecka, prowadzonej terapii, stymulacji w domu.

Synek jest stosunkowo małym szkrabem i ma już włączoną terapię, więc rokowania są pomyślne:)

Proszę nie martwić się na zapas, cieszyć się z małych sukcesów, wyznaczać sobie cele możliwe do zrealizowania i kontynuować terapię:)

Pozdrawiam i trzymam kciuki za efekty pracy synka i Państwa:)

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Również dla Pani dużo siły i wytrwałości. Proszę systematycznie prowadzić terapie i w takim wymiarze godzin ile tylko zdołacie. Pani również nie powinna zapominać o własnym życiu, zainteresowaniach i planach. Proszę paniętać, że szczęśliwy rodzic może więcej !
Powodzenia AM