Jaka kąpiel jest lepsza po intensywnym wysiłku fizycznym - gorąca, zimna, czy naprzemienny prysznic?

Zastanawiam się nad tym, ponieważ dużo biegam, a słyszałam już różne wypowiedzi, więc chciałabym się dowiedzieć czegoś od Was ;)
ponad rok temu

Witam,

Nie polecałabym po intensywnym wysiłku stosowania natrysków/kąpieli z wykorzystaniem bardzo zimnej wody, gdyż może to być dla organizmu swoistym szokiem, a także zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia przeziębienia.
Bezpieczniej będzie stopniowo obniżać temperaturę wody.
Gdy organizm przyzwyczai się do zmian, można stosować natryski naprzemienne.

Pozdrawiam