Jaką mogę stosować antykoncepcję przy niskim wskaźniku krzepliwości?

Witam, od kilku lat biorę tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe. Niestety przy dzisiejszych badaniach krwi, zleconych przez panią ginekolog okazało się, że mam zbyt niski wskaźnik krzepliwosci krwi (APTT). Wcześniejsze badania były poprawne, dopiero teraz ta krzepliwość wyszła zaburzona. Na dniach będę się umawiać do ginekologa, ale chciałabym wiedzieć na zapas: jaką antykoncepcję mogę w takim razie stosować, jeśli tabletki dwuskładnikowe mogą dalej obniżać mi tą krzepliwość?

Lek. Paweł Szadkowski

Tabletki zazwyczaj zwiększają ryzyko zakrzepów, czyli zwiększają krzepliwość. Najlepiej powtórzyć badania układu krzepnięcia.