Jaka może być przyczyna biegunki?

Witam Od kilku miesiecy miałam problemy z zoladkiem tzn bol zoladka oraz zle samopoczucie. Dostałam skierowanie na gastroskopię z ktorej wynikło ze mam refluks, nadzerke przełyku orazprzewlekle zapalenie śluzówki dwunastnicy. Od trzechn tyg przyjmuje Controloc najpierw 20 teraz od tygodnia 40. Bole zoladka przeszły jednak mam biegunke oraz uczucie niepełnego wypróżnienia. Czy to jeszcze za szybko to by problemy ustąpiły? Czy moze Controloc powoduje biegunke? A moze powinnam zrobic dodatkowe badania. Dodam jeszcze ze mam podwyższone wyniki Amylazy, a wszystkie inne wyniki trzustkowe sa ok.

Lek. Paweł Szadkowski

Jest prawdopodobne, że Controloc wywołał biegunkę ponieważ jest to jedno z częstych jego działań niepożądanych. Najlepiej będzie jeśli uda się pani do swojego lekarza prowadzącego i zgłosi mu swoje dolegliwości, może będzie mógł im zaradzić.