Jaka może być przyczyna bólu głowy i serca?

Dzień dobry. Od dłuższego czasu bolała mnie głowa i czasami serce , słabo się czułam. Udałam się do lekarza , zrobiłam morfologie krwi i miałam następujące wyniki MCV 76.4 , MCH 25 , RDW 15.1. Dostałam receptę na żelazo. Pije lekki już miesiąc ale bóle głowy i serca zostały ( jest ich mniej) czy to jest przez niedobór żelaza , czy może być jakaś inna przyczyna na to ?

Witam,

odpowiadając na zadane pytanie to niedokrwistość z niedoboru żelaza może objawiać się kołataniem serca, bólem głowy, zawrotami oraz osłabieniem.

Brak informacji czy choruje Pani na choroby przewlekłe bo jest to bardzo ważna informacja nie mniej jednak wskazane aby wykonać kontrolne badanie morfologi z rozmazem oraz ze względu na opisane dolegliwości kontrola u lekarza prowadzącego który oceni badania i wykona badanie spoczynkowe ekg i zdecyduje jaką diagnostykę zalecić aby leczenie było odpowiednie.

Pozdrawiam