Jaka może być przyczyna bólu w podbrzuszu?

  Od trzech dni czuję ból w podbrzuszu. Nie mogę spać w nocy, gdyż przy każdym ruchu odczuwam ból. Czasem jest silniejszy a czasami słabnie. Do tego mam upławy i boli mnie także lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Jaka może być przyczyna tego bólu?

ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam.

Towarzyszące bólowi upławy i bóle krzyża sugerują ginekologiczną przyczynę. Może mieć Pani zakażenie narządu rodnego - bakteryjne, pierwotniakowe lub grzybicze. Może to być także jakaś zmiana w jajniku, np. torbiel, która ulega lekkiemu skręcaniu i wtedy bardziej boli. Nie napisała Pani w jakim jest wieku, ale może być to też objaw mięśniaków macicy. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa oraz bóle reumatyczne też można włączyć do diagnostyki różnicowej, jak również choroby i dysfunkcje przewodu pokarmowego.

Jest wiele możliwości.

Powinna się Pani udać do lekarza ginekologa, który potwierdzi lub wykluczy najbardziej prawdopodobne przyczyny bólu.

Pozdrawiam