Jaka może być przyczyna braku chęci do współżycia?

Witam, Nasz związek trwa 2 lata. Początki zbliżeń intymnych były namiętne, długie i częste. Obecnie kochamy się zdecydowanie rzadziej, 4-5 z w miesiacu, ale to za sprawa tego ze staramy się o dziecko. Od dłuższego czasu to ja inicjuje zbliżenie. Powiedziałam mu ze często czuje się tak jak bym go zmuszała do zbliżeń i ze przez to czuje sie nie atrakcyjna w jego oczach. Na pytanie jaki jest powód powiedział ze wie ze czasem tak się mogę czuć ale on sam nie wie skąd ten brak ochoty u niego, ze to może wiek ... (39lat) albo problemy ( moje finansowe z poprzedniego małżeństwa) Nie sadze aby miał romans czy był zafascynowany kimś innym, niestety winy szukam w swoim nie idealnym ciele które wcale nie jest takie złe ale ... dalekie od ideału którym on w moich oczach jest . Nie wiem co robi :(

Witam Panią, pisze Pani, że od jakiegoś czasu Partner ma obniżoną ochotę na zbliżenia seksualne. U mężczyzn powodów może być kilka głownych oraz o róznym podłożu. Do tych biologicznych zaliczymy problemy natury zdrowotnej- np. zaburzenia hormonalne- hiperprolaktynemia, niedoczynność bądź nadczynność tarczycy, choroby- np. cukrzyca, choroby nerek, serca, choroba reumatyczna. Innym powodem mogą być również problemy natury psychicznej np. stany nerwicowe lub depresyjne- wspomniała Pani o problemach finansowych. Konflikty partnerskie również mogą być przyczyną- konflikty w relacji między Państwem, zaburzenia komunikacji lub uzależnienie od pornografii. Na chwile obecną ciężko jest mi stwierdzić co dokładnie jest przyczyną żadszych zbliżeń u Państwa. Wspomniała też Pani, że szuka Pani winy u siebie- w swoim nie idealnym ciele, ale jednocześnie przyznaje, że „nie jest złe”. Chciałam zaznaczyć, że każda kobieta chciałaby coś poprawić w soim wyglądzie. Sugerowałabym zainicjować jeszcze raz szczerą rozmowę z Partnerem, może ona coś wyjaśni oraz jeśli oboje Państwo wyrazicie taką chęć- wizytę u seksuologa. Pozdrawiam serdecznie.