Jaka może być przyczyna mojego bólu łydek?

Witam. Po całym dniu siedzenia w pracy mrowieja mi stopy i bolą łydki i uda z tyłu pomimo tego że fizycznie mięśnie nie są napięte. Byłem u fizjo na kilku wizytach ale nie pomaga. Czy moje problemy mogą wynikac z ucisku na żyły podczas siedzenia? Do jakiego lekarza się udać? Sprawdzić przepływ żył? Nogi mi nie puchna. Mam 34 lata. Dziękuję

Witam,

opisane objawy mogą być spowodowane nie tylko z ucisku na żyły, ale również zmiany w kręgosłupie lędźwiowego które również mogą dawać objaw które wymagają diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej.

Zachęcam do lekarza rodzinnego, aby wykonał badanie przedmiotowe, po którym oceni czy opisane objawy wymagają konsultacji ortopedy lub neurologa w celu potwierdzenia lub wykluczenia choroby z kręgosłupem lędźwiowym. Jeśli lekarz wykluczy zmiany to zleci odpowiednie zalecenia.

Pozdrawiam