Jaka może być przyczyna nadmiernej potliwości u 26-latka?

Mam 26 lat i strasznie się poce...głowa, twarz, plecy, brzuch i pachy. dodam ze nie mam problemow z sercem ani z tarczyca. jak temu zaradzic?

Lek. Paweł Szadkowski

Uogólniona nadmierna potliwość może wynikać ze wzmożonej aktywności układu współczulnego i towarzyszyć różnym chorobom internistycznym. Warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i ew. wykonania podstawowej diagnostyki. Trzeba też wykluczyć ew. stany zapalne organizmu. W dalszej kolejności może pan udać się do lekarza dermatologa.