Jaka może być przyczyna nieświeżego oddechu?

zmagam się od dłuższego czasu z nieświeżym oddechem. Wczoraj robiłam gastroskopie, która została mi zlecona. Wynika badania-błona śluzowa trzonu i okolicy przedodźwiernikowej żołądka ogniskowo zaczerwieniona i obrzęknięta. czy to faktycznie może wpływać, że mój oddech jest brzydki? Już sama nie wiem jaka może być tego przyczyna... Proszę o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Choroba refluksowa przełyku może być jedną z przyczyn nieświeżego oddechu, zapalenie żołądka również może być składową takiego objawu, ale trudno powiedzieć jak to jest w pani przypadku ponieważ należałoby przeanalizować dokładnie wyniki pani badań. Warto udać się również do stomatologa, który pomoże wykluczyć ewentualne przyczyny halitozy.