Jaka może być przyczyna plam na skórze u 3-letniego dziecka?

Witam, Moj syn ma prawie 3 lata Od urodzenia borykamy sie z plamami na skorze i pod nadzorem lekarza notorycznie smarujemy sterydami. Wykonane byly testy gdzie wyszlo lekkie uczulenie na kota. Gdy wrocilismy z Polski od tygodnia ma kaszel nocny. Ostatnie trzy dni urlopu przebywalismy wsrod kotow. Zero objawow przeziebienia tylko nocny suchy kaszel. Nie jestem pewna czy to reakcja alergiczna? Czy tez zaczynajaca sie astma ze wzgledu na uzywane masci sterydowe...

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do lekarza pediatry w celu dokładnego zbadania i poszerzenia wywiadu odnośnie do dolegliwości. Kaszel występujący nocą może być spowodowany astmą, lecz raczej mało prawdopodobne żeby wystąpiła ona w wyniku stosowania maści sterydowych.