Jaka może być przyczyna pocenia się?

witam mam taki problem że bardzo się pocę ale tylko pod pachami. Bylem u lekarza rodzinnego ktory zlecil badania i kazal isc z nimi do dermatologa. Tsh wyszlo mi 4,36 (norma laboratorium w wieku od 11 do 20 lat to : 0.51-4.30) Czy taki wynik moze byc powodem mojego nadmiernego pocenia? Gdzie powinienem sie udac? (Dermatolog czy endokrynolog)

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik TSH najlepiej zestawić z badaniem fT4 i fT3, co pozwoli na określenie ewentualnego stanu niedoczynności tarczycy. Jesli wyniki będą nieprawidłowe sugeruje udać się do endokrynologa. Jeśli chodzi o problem nadmiernego pocenia to może pan wypróbować kilku rodzajów antyperspirantow i ewentualnie w razie ich nieskuteczności udać się do dermatologa.