Jaka może być przyczyna tego rumienia na nodze?

Dzień dobry, od trzech tygodni mam na nodze rumień po ugryzieniu (przypomina zdjęcia rumieni wędrujących po klaszczach), który się powiększa, jest ciemno czerwonym w środku i ma ciemniejszą obwódkę na zewnątrz. Nie boli, nie swędzi. Teraz ma już ok 10cm i obejmuje dużą część podudzia. Byłam u lekarza, który jasno powiedział, że nie jest to ugryzienie kleszcza, czego się obawiałam, gdyż nie ma przejaśnienia na środku. Lekarz przepisal maść hydrokortyzon I zalecił leki przeciwalergiczne. Stosuje oba i rumień tylko się powiększa.
KOBIETA, 20 LAT 9 miesięcy temu

Dzień dobry.

W takim przypadku wskazana diagnostyka z krwi którą wykona Pani w każdym laboratorium.

Z wynikiem wskazana ponowna konsultacja z lekarzem prowadzącym lub poprosić o drugą opinię innego lekarza np z dermatologa lub alergologa albo lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata

Dietetyk