Jaka może być przyczyna zmniejszenia erekcji?

Witam. Mam 19 lat i... no właśnie, gdy zaczynałem stosunek jakieś 1,5 roku temu, wszystko było dobrze. Jednak od około 5 miesięcy nie uprawiałem seksu. Była sama masturbacja. Od jakiegoś czasu jestem z nową dziewczyną, no i nie dawno postanowiliśmy się kochać. Wszystko było dobrze, gra wstępna, pieszczoty, jednak gdy nałożyłem gumę, nagle... koniec, po prostu opadł. Zwątpiłem wtedy i jakoś lekko zdołowałem, więc już odpuściłem sobie na ten dzień. Od tamtego czasu (jakiś tydzień) ciągle chodzi mi to po głowię i się tym mocno przejmuję. Czytając w internecie, dowiedziałem się, że może to być od stresu lub tabletek, choroby... Od czasu do czasu bierze mnie jakiś smutek czy dół, ale nie wiem, czy to może właśnie to powodować. Również od pół roku leczę trądzik lekami, więc zastanawiam się czy to może mieć jakiś skutek uboczny, czy po prostu powód jest inny... Również zastanawiałem się, czy jest jakiś dobry środek bez recepty, który mógłby pomóc lub chociaż taki, który dałby odpowiednie rezultaty, a w tym czasie jakoś to również leczyć. Proszę o radę. Pozdrawiam!

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

w Pana wieku mało prawdopodobne jest, aby ten problem był spowodowany chorobą. Leki używane w leczeniu trądziku, nie mają takich efektów ubocznych. Dlatego wydaje mi się, iż przyczyną Pana problemu jest stres. Musi się Pan przestać przejmować możliwym niepowodzeniem, wyspać i rozluźnić przed następnym razem.

Środki dostępne bez recepty na zaburzenia erekcji mogą Panu pomóc w pokonaniu bariery stresowej, ale ważne jest, aby ich nie nadużywać.