Jaka powinna być dawka leku Augmentin ES?

Dzień dobry, mam pytanie do pediatry dotyczące leku Augmentin ES. Jaka powinna być dawka leku Augmentis ES (600 mg 42,9 mg)/5 ml dla 8-miesięcznego dziecka ważącego 8,250 kg. Byłam z dzieckiem u lekarza w sprawie zakażenia bakteryjnego, ale w sumie nie mam pewności czy dawkowanie jest prawidłowe. Czytałam ulotkę Augmentinu ES i coś mi się nie zgadza... Dlatego chciałabym dopytać jaka powinna być prawidłowa dawka Augmentinu ES. Do tego chciałabym się dowiedzieć czy Augmentin ES może powodować jakieś efekty uboczne, negatywne skutki dla zdrowia dziecka itp. Ostrożnie podchodzę do każdego lekarstwa, szczególnie w przypadku tak małych dzieci i wolę wszystko dokładnie skonsultować, a mam obawy, czy na pewno wskazana przez lekarza dawka Augmentinu ES będzie prawidłowa. Czy mogę prosić o dokładne informacje w tej sprawie? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Lek najlepiej podawać w trakcie posiłku i I przed każdym podaniem wstrząsnąć butelką.