Jaka powinna być moja prawidłowa masa ciała?

Witam serdecznie. Mam 28 lat, 161 cm wzrostu i ważę 58 kg. Wydaje mi się, ze to za dużo. Nadmienię, ze jestem instruktorką fitness i prowadzę aktywny tryb życia. Wiele osób mi nie wierzy jak mówię ile ważę a ja zastanawiam się, czy nie powinnam schudnąć przynajmniej ze 4 kg. Proszę o odpowiedź na pytanie czy moja waga jest ok.
28 LAT ponad rok temu

Witam.

BMI w Pani przypadku wskazuje na prawidłową masę ciała (jej proporcję do wzrostu).
Proszę pamiętać, iż jako instruktorka fitness z pewnością wiele czasu spędziła Pani intensywnie trenując.

Treningi mogą prowadzić do rozwoju tkanki mięśniowej, a ta jest cięższa od tk. tłuszczowej.
Z tego też powodu, wizualnie można być szczupłym, a jednocześnie ważyć więcej.
Pani nie ma powodów do niepokoju.

Pozdrawiam