Jaka powinna być prawidłowa waga przy 160 cm wzrostu?

Ważę 60kg, mam 14 lat i 160. Jestem dziewczyną. Dużo przebywam na powietrzu. Lubię sport, lecz mam dużo nauki, ponieważ moja szkoła ma wysoki poziom nauczania. Nigdy się nie odchudzałam. Moja babcia ze strony taty jest dość otyła. Nie byłam u lekarza. a) dzień powszedni: - mała bułka w szkole ok.10.00 - obiad (zupa i drugie danie) ok. 15.00 - kolacja (2 kanapki) ok.19.30. Między posiłkami jakiś cukierek itp. b) weekend - obiad (zupa i drugie danie) ok. 14.00 - kolacja (2 kanapki) ok. 20.00. Między posiłkami jakiś cukierek itp. Nie choruję na żadne choroby przewlekłe.

Witam,

Twoje BMI wynosi 23,43.
Odpowiada to 90 centylowi.
Masz lekką nadwagę.

Aby zmniejszyć masę ciała o 1-2 kg wprowadź zmiany w swoim jadłospisie.

Po pierwsze, z diety należałoby wyeliminować: cukier dodawany do herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Po drugie, powinnaś zwiększyć aktywność fizyczną. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

POZDRAWIAM