Jaka powinna być prawidłowa waga przy 163 cm wzrostu?

Witam, chciałam się zapytać, czy powinnam się odchudzać. Ważę 65 kg przy wzroście 163 cm, mam 15 lat. Wydaje mi się, że powinnam zrzucić 15 kg, ale wszyscy mówią mi, że przesadzam. Jakiś rok temu dużo trenowałam i schudłam do 50 kg, ale szybko przytyłam z powrotem ;/ Teraz cały czas jestem aktywna fizycznie, ale często, gdy siedzę przed telewozorem lub komputerem, to po prostu jem z nudów i nie mogę się powstrzymać. Nie wiem, jak mogę sobie z tym poradzić! Nie mam silnej woli. Gdy sobie postanowię jeść normalnie lub trochę mniej przez jakiś czas, żeby schudnąć, to wytrzymuję góra tydzień i objadam się jak szalona przez 3 dni! Nie wiem w sumie, czego oczekuję. Może poproszę o jakieś rady jak nie myśleć o jedzeniu i zdrowo schudnąć. I chciałam jeszcze zapytać ile kilogramów najwięcej mogłabym schudnąć bez szkody dla organizmu, żeby nie zanikła mi miesiączka? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI na siatce centylowej odpowiada wartości powyżej 90 centyla, od której rozpoznaje się nadwagę (przy czym na pewno nie jest to znaczna nadwaga).

Ostatecznej oceny Twojej masy ciała powinien dokonać lekarz w czasie wizyty kontrolnej.
Nie jestem w stanie dokładnie ocenić Twoich parametrów, m.in. z tego powodu, że jest to jedynie porada internetowa.
Na masę ciała wpływa wiele czynników:
* budowa ciała,
* masa kośćca,
* zawartość wody,
* czy rozwój tkanki mięśniowej, która waży więcej, niż tkanka tłuszczowa
(jeśli ćwiczysz może dojść do zwiększenia masy ciała, jest to jednak przyrost pozorny, związany z rozwojem mięśni).
Także nie przejmuj się i udaj na kontrolę lekarską.
Nie powinnaś odchudzać się na własną rękę (jeśli już podejmiesz taką decyzję to tylko w porozumieniu z lekarzem).
O wszystkich działaniach powinnaś informować rodziców.

Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Na Twoim miejscu zamiast na odchudzaniu, skupiłabym się na zapobieganiu dalszemu tyciu.
Uda Ci się to, jeśli wykorzystasz wakacje w sposób aktywny (możesz jeździć na rowerze, pływać, spacerować) i będziesz unikała słodyczy i fast-foodów.
Pamiętaj także, aby posiłki spożywać regularnie (5 posiłków dziennie).

Pozdrawiam Cię ciepło!