Jaka powinna być prawidłowa waga przy 168 cm wzrostu?

Mam 13 lat, 168 cm wzrostu i ważę 65 kg.Ostatnio w szkole był bilans i pielęgniarka stwierdziła u mnie nadwagę. Chciałabym się dowiedzieć, czy jest ona duża i ile kilogramów powinnam ważyć maksymalnie.
13 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoje BMI wynosi 23, co odpowiada dokładnie 90 centylowi, od którego rozpoznaje się nadwagę. Dobrze, gdyby udało Ci się zrzucić ok. 5-6 kg.

Pozdrawiam!