Jaka powinna być przezierność karku?

Robiłam Usg w 13 tygodniu ciąży w Uk.Przeziernosc karkowa 3mm.Czy normy w Polsce różnią się od UK.?

Lek. Paweł Szadkowski

Przezierność karku powinna być poniżej 2,5mm. W UK normy powinny być takie same. Choć spotkałem się z informacją, że normą jest wynik poniżej 3,5mm. Najlepiej, gdyby informacji udzielił lekarz prowadzący ciążę. Na pewno ten wynik nie przesądza o rozpoznaniu i będą potrzebne dodatkowe badania.