Jaka powinna być temperatura w czasie miesiączki?

Witam
Mam pytanie odnośnie do temperatury, czy w czasie okresu może utrzymywać się na poziomie 36,9 - 37,0 - właściwie taka temperatura utrzymuje się od 10 dni, raz spadła do 36,7, wtedy zaczęło się krwawienie (07.09), poprzedzone plamieniem?
Test ciążowy wyszedł ujemny, ale piersi są nadal napięte jak przed okresem i bolesne, a szyjka macicy uniesiona wysoko, miękka i zamknięta - w pierwszym dniu krwawienia była otwarta jak przy okresie.

Czy krwawienie mam traktować jak normalny okres? Czemu może być podwyższona temperatura i zmiany w twardości szyjki?

Teraz mam trzeci dzień krwawienia, jest bardzo skąpe - właściwie takie, jak normalnie mam w 5-6 dzień miesiączki. Czy to może sugerować jakieś zaburzenia hormonalne? Ostatnia „normalna” miesiączka była w sierpniu. Czy nawet w ciąży można mieć takie krwawienia i czy test ciążowy po takim czasie może być ujemny?

W 15 dniu cyklu byłam na USG i nie było jeszcze owulacji, a pęcherzyk miał średnicę 15 mm. Czy ta owulacja mogła się przesunąć w czasie? Do 21 dnia cyklu testy owulacyjne nie wyszły pozytywnie.

Gosia

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Testy z moczu we wczesnej ciąży bardzo często dają wyniki fałszywie negatywne. Nie napisała Pani, jak długie są zwykle Pani cykle. U każdej, nawet całkiem zdrowej kobiety, owulacja i miesiączka mogą czasem ulec przesunięciu w czasie i nie jest to niepokojące, jeśli tylko nieregularności nie powtarzają się notorycznie (jeśli się powtarzają, należy podejrzewać zaburzenia hormonalne).

Podwyższona temperatura utrzymująca się podczas miesiączki, szczególnie jeśli ta jest bardziej skąpa niż zwykle, wskazuje na możliwość ciąży. Skąpe, nawet kilkudniowe krwawienia to zjawisko normalne we wczesnej ciąży, szczególnie w terminach, w których wypadałyby miesiączki.

Szyjka macicy w ciąży jest długa, zamknięta i o twardej konsystencji. Trudno jednak na podstawie jej cech diagnozować, czy doszło do poczęcia. Radzę ponowić test po kilku dniach lub od razu wykonać pewniejszy test z krwi (badanie stężenia beta HCG we krwi).

Pozdrawiam serdecznie