Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaką pracę mogę wykonywać, gdy choruję na depresję?

Od wielu lat leczę się na depresję, zdiagnozowaną jako depresja endogenna. Systematycznie biorę leki. Nie mam szans na terapię z racji miejsca zamieszkania (brak jakichkolwiek specjalistów czy terapeutów). Na dzień dzisiejszy nie pracuję, chciałabym wiedzieć, jakiej pracy wykonywać nie mogę z uwagi na depresję (lekarz rodzinny powiedział mi, że nie mogę pracować w kontakcie z ludźmi, np. jako ankieter). Chciałabym podjąć studia, ale nie hobbistycznie, tylko żeby potem w tym kierunku pracować. Kto może nie przyjąć mnie do pracy ze względu na chorobę?

ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Szanowna Pani!

Nie ma konkretnych zawodów, których nie można wykonywać ze względu na depresję. Szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem zalecenie Pani lekarza, co mogłoby stanowić problem w pracy ankietera. Uważam nawet, że praca z ludźmi może Pani pomóc w kontaktach z innymi. Trudno oczywiście bez rozmowy z Panią zdiagnozować problem psychologiczny i określić Pani predyspozycje do wykonywania konkretnego zawodu.

Proponowałabym mimo odległości znaleźć czas na wizytę u psychologa, doradcy zawodowego, który mógłby na podstawie rozmowy oraz odpowiednich testów pomóc Pani wskazać najlepszą drogę dalszego rozwoju. Ważne jest wzięcie pod uwagę cech Pani osobowości, zainteresowań, odporności na monotonię w pracy itp. Natomiast głównym wyznacznikiem przy wyborze kierunku studiów powinno być przede wszystkim to, co Panią interesuje i czym chciałaby się Pani zajmować. Nauka z pasją sprzyja lepszym wynikom i motywacji do pracy.

Życzę powodzenia i namawiam do umówienia spotkania w Poradni Psychologicznej.

Pozdrawiam!

Mgr psychologii klinicznej, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy