Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaką stosować profilaktykę chorób wirusowych, społecznych i cywilizacyjnych?

Przygotowuję się do olimpiady o zdrowiu. Czy mogłabym uzyskać odpowiedź na moje pytanie? Bardzo bym prosiła o szybką odpowiedź.  Z góry dziękuję. Pozdrawiam

ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Lek. Magdalena Kowalska
70 poziom zaufania

Witam!

Aby odpowiedzieć na Pani pytania - muiałabym napisać 3 eseje. Proponuję przejrzenie artykułów zamieszczonych na naszym serwisie, w których znajdzie Pani dużo informacji na powyższe zagadnienia.

Profilaktyka chorób wirusowych i społecznych- wszystkie artykuły dotyczące poprawy odporności, pracy zawodowej, stresu, zanieczyszczenia powietrza.

Profilaktyka chorób społecznych - należy sprawdzić, jakie są ich czynniki ryzyka - wyliminowanie czynników ryzyka, będzie profilaktyką, np. cukrzyca - czynniki ryzyka: otyłość, brak ruchu, zła dieta - profilaktyka:redukcja masy ciała i dieta śródziemnomorska z ograniczeniem węglowodanów, aktywność fizyczna itp.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!

Lekarz w Klinice Neurologii i Epileptologii w Szpitalu im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy