Jaką stosować profilaktykę chorób wirusowych, społecznych i cywilizacyjnych?

Przygotowuję się do olimpiady o zdrowiu. Czy mogłabym uzyskać odpowiedź na moje pytanie? Bardzo bym prosiła o szybką odpowiedź.  Z góry dziękuję. Pozdrawiam

ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Aby odpowiedzieć na Pani pytania - muiałabym napisać 3 eseje. Proponuję przejrzenie artykułów zamieszczonych na naszym serwisie, w których znajdzie Pani dużo informacji na powyższe zagadnienia.

Profilaktyka chorób wirusowych i społecznych- wszystkie artykuły dotyczące poprawy odporności, pracy zawodowej, stresu, zanieczyszczenia powietrza.

Profilaktyka chorób społecznych - należy sprawdzić, jakie są ich czynniki ryzyka - wyliminowanie czynników ryzyka, będzie profilaktyką, np. cukrzyca - czynniki ryzyka: otyłość, brak ruchu, zła dieta - profilaktyka:redukcja masy ciała i dieta śródziemnomorska z ograniczeniem węglowodanów, aktywność fizyczna itp.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!