Jaka terapia pomoże mi po rozstaniu?

czy jest jakaś terapia przy rozstaniu się chorych związków ja kocham swoja zonę ale ona patrzy tylko na chwile ze teraz jej ktoś imponuje ona mnie nie kocha i nie chce być ze mną a ja nie potrafię jej zostawić tak zwany lek ,strach obawa,złość,smutek lek brak realnego myślenia i kontaktu ze światem zew.obwinianie się ze to z mojej winy,zadumana osoba pewna siebie bez problemu potrafię nawiązać kontakt z nowymi osobami i znaleść się w centrum wiem ze związki się rozpadają ale nie daje sobie rady

Powinien Pan zgłosić się do psychoterapeuty, który oceni czy jest szansa na uratowanie związku czy też potrzebne jest Panu wsparcie. Może relacje między Wami uległyby poprawie, gdybyście oboje wyrazili zgodę na terapię małżeńską?

Dzień Dobry Panu,

Nie zawsze jest w Nas gotowość do podejmowania decyzji, w danej chwili i to jest jak najbardziej normalne, choć boli, pojawiają się refleksje, czego Pan obecnie doświadcza...

Myślę, że wyciągnął Pan z tej sytuacji bardzo konstruktywny wniosek i jest u Pana gotowość podjęcia terapii-sugerowałabym terapię poznawczo-behawioralną.
Chcę równocześnie Panu powiedzieć, że widzę dużą nadzieję, że poprzez pracę nad sobą, nad własnym poczuciem własnej wartości, pośrednio miałoby to wpływ na
poprawę komunikacji i relacji uczuciowo-emocjonalnej między Panem i Pana Żoną, czego Panu serdecznie życzę.

Gdyby zechciał Pan zwyczajnie ze mną porozmawiać, na ten temat, zapraszam do kontaktu na Skype.

Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem. Rodzaj terapii nie jest aż tak ważny (może być terapia TSR lub terapia w nurcie systemowym), ale ważne jest czy żona wyrazi zgodę na taką formę pomocy, czyli terapię dla par aby zastanowić się nad przyszłością Państwa związku. W innym wypadku warto skorzystać z terapii indywidualnej. Przesyłam link gdzie znajdzie Pan placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam serdecznie,

Wyraźnie widzę, że Pan cierpi. Nadal trzyma Pana coś przy żonie. Jednak to wszystko, co aktualnie Pan przeżywa jest trudne i warto nad tym popracować na psychoterapii, aby wzbudzić w sobie większą siłę do działania. Obecnie ona w Panu jest, jednak została uśpiona przez pewne sprawy.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA