Jaką wielkość musi mieć pęcherzyk?

Miesiączkę miałam 19 listopada. Mam cykl co 31 dni.11 dnia cyklu byłam na badaniach okazało się, że mój pęcheżyk ma 11 mm .Ile musi mieć żebym zaszła w ciążę. I kiedy najlepiej współżyć żeby trafić na owulację? Proszę o pomoc, bo już trochę się gubię.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Owulację ma Pani prawdopodobnie ok. 17 dnia cyklu (2 tygodnie przed końcem cyklu). Pęcherzyk jajnikowy, kiedy jest dojrzały i gotowy do pęknięcia, osiąga wielkość 1-2 cm (jest to cecha zmienna). Pozdrawiam serdecznie!