Jaki charakter ma ta infekcja u dziecka?

Witam. Córka ma 2,5 roku od kilku dni ma czerwone, zaognione policzki, są bardzo gorące. Zaraz po tym jak to wyszło doszła gorączka jeden raz w nocy i później katar i kaszel. Co to może być ? Czyms to smarować ?

Lek. Anna Waszewska Pediatria

Najlepiej jakby dziecko zobaczył lekarz !!! Czy ma może zmiany wysypkowe na innych cz ciała , udach?? Policzki mogą sugerować rumień zakaźny … ale bez zdjęć i badania dziecka nie da się wystawić diagnozy, niczym nie smarować.