Jaki jadłospis i ćwiczenia stosować, aby schudnąć?

Mam 10 lat. Kompletnie nie wiem, jak mam schudnąć lub jakiej diety użyć. Mam 140 cm wzrostu i ważę 44 kg. Mam w pasie 80 cm! Wcześniej, tzn. 3 lata temu, byłam chudziutka, a teraz - grubaska. Nie ćwiczę zbyt dużo, ponieważ nie wiem, jakie ćwiczenia wykonywać. Próbowałam znaleźć sobie dietę w internecie i nawet 3 stosowałam, ale na nic. Proszę o pomoc i podanie ogólnego jadłospisu i ćwiczeń, jakie mogę wykonywać. Help!!!
10 LAT ponad rok temu

Witam,

Proponowałabym Ci zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia.
Jest ona dostępna pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci.

Warto, abyś zastosowała się do poniższych wskazówek:
- unikaj kalorycznej żywności typu: słodycze, chipsy, paluszki i inne przekąski,
- unikaj słodzonych napojów kolorowych oraz soków z "kartonów" (lepiej przygotować je samemu, wtedy mamy pewność, że nie zawierają dodatku cukru i są świeże),
- jeśli możesz powstrzymać się od słodzenia herbaty - zrób to,
- zrezygnuj z tłustych dodatków,
- zapomnij o fast foodach: o pizzy (możesz od czasu do czasu pozwolić sobie na kawałek dietetycznej pizzy - http://portal.abczdrowie.pl/dietetyczna-pizza), hot dogach czy hamburgerach (lepiej zjeść podgrzaną kanapkę pełną świeżych warzyw),
- naucz się pić niegazowaną wodę mineralną (pomoże pohamować uczucie głodu, możesz dodać do wody np. plasterek cytryny - będzie smaczniejsza),
- jako przekąskę chrup warzywa (rzadziej owoce, gdyż są stosunkowo kaloryczne, jeśli jednak "najdzie Cię" niepohamowana chęć na słodycze, lepiej wybrać porcję owoców),
- nie omijaj posiłków, optymalna ilość to 5 w ciągu dnia, spożywanych co ok. 3 godziny, ostatni może być spożyty na ok. 2 godziny przed snem,
- nie rezygnuj ze śniadań, zapewnią Ci energię na cały dzień,
- poza zajęciami WF-u, postaraj się jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu i poświęcać go na aktywność fizyczną; jeśli masz taką możliwość, zapisz się na zajęcia ruchowe w szkole - typu SKS,
- w Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na: warzywa, owoce, produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste), chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie), mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone), tłuszcze (masło, margarynę, oleje roślinne).

Pamiętaj, że jesteś jeszcze młoda i Twój organizm się rozwija, stąd wszelkie diety mogą niekorzystnie odbić się na Twoim zdrowiu. Stosuj je tylko i wyłącznie w porozumieniu z lekarzem bądź dietetykiem.

Nie powinnaś odchudzać się na własną rękę
(jeśli już podejmiesz taką decyzję, to tylko w porozumieniu z lekarzem). Stosując dietę samodzielnie, możesz sobie zaszkodzić - doprowadzić do niedoborów składników odżywczych, opóźnić wzrost oraz obniżyć tempo metabolizmu (wszelkiego rodzaju diety <1000 kcal, głodówki przynoszą efekty, ale tylko tymczasowe - potem przytyjesz z nawiązką).

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam