Jaki jest czas leczenia wczesnej boreliozy?

Witam.

Dwa tygodnie temu spostrzegłam na zgięciu kolanowym zaczerwienienie o ok. 6 cm średnicy. Z dnia na dzień coraz bardziej się powiększało, a w środku zaczęło sinieć. Po wizycie u lekarza chorób zakaźnych (stwierdził, że to rumień) biorę od kilku dni D*** 2 x 100 mg. Kuracja ma trwać 20 dni. Moje pytanie brzmi: czy to nie jest za krótko i czy wystarczy tylko ten jeden lek? Zwłaszcza, że lekarz wspomniał mi, że gdybym po jakimś czasie po skończeniu leczenia poczuła się źle (bóle głowy, stawów), to trzeba będzie iść na oddział zakaźny w szpitalu. Trochę mnie tym przestraszył. Może powinnam wydłużyć czas leczenia, a jeśli tak to do jakiego lekarza jeszcze się udać? Mieszkam w Szczecinie i nie wiem, kto tutaj leczy tę chorobę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witamy serdecznie.

Czas terapii boreliozy wczesnej zależny jest od wybranego antybiotyku. Preparaty z grupy tetracyklin powinny być stosowane, w zależności od źródła przez 3-6 tygodni w dawce 200-400 mg/dobę. Proszę zdecydowanie ufać swojemu lekarzowi, ale zdecydowanie również obserwować się.

Gdyby pojawiły się u Pani jakieś objawy niepokojące, na przykład grypopodobne, powinna ponownie zgłosić się Pani do lekarza.