Jaki jest dobry sposób na schudnięcie?

Witam. Mam 174 cm wzrostu, ważę 62 kg. Chcę koniecznie schudnąć 10 kg. Próbowałam już różnego rodzaju diet. Podczas jednej z nich schudłam 10 kg, ale po kilku miesiącach parę kilo znów wróciło. Prowadzę normalny tryb życia. Może nie uprawiam dużo sportu, ale też nie siedzę ciągle. Jem przynajmniej 2 posiłki dziennie, śniadanie zawsze, a w ciągu dnia różnie bywa. Zazwyczaj na śniadanie jem garść płatków z mlekiem 0,5 procent. Na lunch 2 krakersy Waza i czasem około godz. 17.-18. jogurt 0%. Między posiłkami zdarza mi się zjeść jakiś owoc. Staram się pić dużo napojów typu woda, zielona herbata. O chorobach przewlekłych nic mi nie wiadomo. Przez ostatni rok wszystko kręci się u mnie wokół jedzenia, wagi itp. Nie mogę nic zjeść, żeby nie myśleć o tym, ile ma kalorii, jak to potem spalić itd. Męczy mnie już ta sytuacja, bo nie wyjdę nawet ze znajomymi na kolację do jakiejś restauracji, bo boję się, że za dużo zjem. Czy możecie mi jakoś pomóc? Pozdrawiam i czekam na odp.
ponad rok temu

Witam,

Przy obecnej masie ciała i wzroście nie potrzebuje Pani stosować diety odchudzającej.
Obsesyjne myślenie o jedzeniu, sylwetce, dążenie do redukcji masy ciała mimo braku wskazań mogą świadczyć o ewentualnych zaburzeniach odżywiania.
Myślę, że dla Pani spokoju warto byłoby zadać nurtujące Panią pytanie w serwisie www.abcanoreksja.pl.
Proszę nie sugerować się nazwą portalu.
Znajdzie tam Pani fachową pomoc psychologów, którzy podpowiedzą jak radzić sobie z negatywnymi myślami.
Dobrze, gdyby udało się Pani dostosować codzienne odżywianie do zaleceń zawartych w Piramidzie IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g
Z Pani opisu wynika, iż Pani dieta jest niedoborowa, zarówno pod względem kaloryczności jak i składników odżywczych.

Pozdrawiam ciepło

P.S.
Warto wybrać się na wizytę kontrolną do lekarza.