Jaki jest najlepszy tonik?

Witam :)) Mam pytanie: zastanawiam się, jakiego toniku najlepiej używać. Czy takiego z alkoholem, czy może bez? Mam cerę trądzikową, a słyszałam, że na nią najlepiej działa tonik z alkoholem. Czy to prawda? Jaki jest lepszy? I jak go używać? Proszę o odpowiedź. :)
ponad rok temu

Witam,

Obecnie odchodzi się szeroko od stosowania przewlekłego preparatów z alkoholem na zmiany trądzikowe. Doprowadzają one do wysuszenia skóry twarzy i w konsekwencji nasilają pracę gruczołów łojowych, co dalej może tylko nasilić zmiany trądzikowe.

Tonik stosujemy po umyciu i osuszeniu skóry twarzy. Radziłabym używanie delikatnych preparatów do cery trądzikowej o działaniu nawilżającym.

Pozdrawiam