Jaki jest odpowiedni rodzaj ćwiczeń na schudnięcie w udach/pupie?

Witam, Byłbym niezmiernie wdzięczny, jeżeli mogła by mi Pani polecić jakąś sprawdzoną metodę na odchodzenie się w udach i pupie (chodzi o kilka ćwiczeń). Aerobik całkowicie odpada. Biegać? Jeździć na rowerze? Brzuszki? Przysiady? Co innego? Z góry dziękuję
MĘŻCZYZNA, 16 LAT ponad rok temu

Dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych

Obejrzyj film i dowiedz się, na czym polega dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych. Na ten temat wypowiada się ekspert - diabetolog dr Agnieszka Tiuryn-Petrulewicz.

Witam,
Nie napisał Pan czy cierpi Pan na nadwagę, czy też charakteryzuje Pana rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w okolicy pośladków i ud, lecz przy zachowanej masie ciała w granicach normy.
Jeśli boryka się Pan z dodatkowymi kilogramami oczywiście zalecana byłaby dieta. Jeśli to jedynie nagromadzenie tkanki tłuszczowej we wspomnianym przez Pana miejscu, istotniejsze będą ćwiczenia spalające tłuszcz i kształtujące mięśnie.
Z pewnością dobre efekty przyniesie bieganie (można zacząć od spacerów i stopniowo przechodzić do szybszego marszu, a następnie biegu, jeśli wcześniej nie praktykował Pan intensywniejszej aktywności fizycznej). Pomocna może być jazda na rowerze (np. z unoszenie pośladków co pewien czas- pobudzi to większą ilość mięśni do pracy).
Najlepsze będą ćwiczenia angażujące mięśnie w rejonie pośladków i ud. Dobre efekty może przynieść:
- odwodzenie bioder w pozycji stojącej (do ćwiczenia można wykorzystać także specjalne gumy rozciągające, które wymagają włożenia w ćwiczenie większej siły)
- różnego rodzaju wykroki (można wykonywać ze sztangą, z hantlami lub bez)
-odwodzenie biodra w leżeniu bokiem
-odwodzenie uda w bok w klęku podpartym na podłodze
-prostowanie biodra w pozycji stojącej
-prostowanie biodra w klęku podpartym
-prostowanie biodra w leżeniu przodem
-unoszenie miednicy w leżeniu tyłem, czy
-unoszenie miednicy ze stopami ułożonymi na ławeczce.
Dobrym pomysłem może być także skakanie na skakance. Tak naprawdę bardzo dużo zależy od Pana obecnej kondycji fizycznej. Myślę, że bardzo dobrym rozwiązaniem byłaby wizyta na siłowni, gdzie można skorzystać z wielu specjalistycznych przyrządów, a także fachowej porady trenera, który zawsze pomoże, jeśli ćwiczenia nie są wykonywane poprawnie i zmotywuje do systematyczności.
Życzę wytrwałości w realizowaniu planu treningowego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty