Jaki jest powód prężenia się dziecka podczas oddawania stolca?

Córka po skończeniu 3msc. zaczęła robić śluzowe kupki, mocniej ulewać, kręcić się przy piersi i prężyć przy oddawaniu stolca. Na policzku pojawiły się czerwone krostki, na brwiach a potem na główce ciemieniucha. W ciągu 4tyg. przybrała 340g. Kał na krew utajoną był dodatni. Dieta eliminacyjna nie wpłynęła na ilości śluzu, prężenia, ciemieniuchy ani krew. Po 2tyg. wyłącznie na Nutramigenie krew jest dalej obecna. Dziecko cały czas jest radosne. Czy wygaszać laktację? Czy to może nie być alergia?

Dobry wieczór,
na ustąpienie objawów alergii na białko mleka krowiego trzeba troszkę poczekać. Większość z nich ustępuje po upływie 4-8 tygodni od momentu włączenia diety eliminacyjnej. Zazwyczaj udaje się uzyskać poprawę stosując dietę eliminacyjną u mamy w okresie karmienia piersią. Jeśli jedank objawy utrzymują się mimo diety u mamy, oczywiście konieczne jest karmienie dziecka mieszanką eliminacyjną.