Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zamykanie naczynek

Rozszerzone naczynka to problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak można sobie z nim poradzić? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są sposoby na zamykanie naczynek.

Dzień dobry,

aby dobrać najlepszy zabieg antycellulitowy dla Pani niezbędny będzie wywiad kosmetologiczny. Na rynku jest kilka skutecznych zabiegów, którym warto się poddać. Są to miedzy innymi karboksyterapia, fala akustyczna/uderzeniowa czy kawitacja ultradźwiękowa w połączeniu z falą radiową. Efekt zależny będzie nie tylko od samej technologii, dlatego warto wybrać osobę i miejsce pracującą na dobrym sprzęcie. Oprócz zabiegów istną rolę będzie ogrywała dieta czy aktywność fizyczna.

Pozdrawiam serdecznie

0
Mgr Natalia Munda Kosmetolog
60 poziom zaufania

Najskuteczniejszą metodą walki z cellulitem jest działanie od wewnątrz, czyli zmiana diety. Trzeba zredukować ilość spożywanych tłuszczy zwierzęcych i cukrów prostych (szczególnie słodycze). Ważne jest również spożywanie dużej ilości wody. Można również spróbować stosować odpowiednie kremy z naturalnych składników, które wspomogą redukcję cellulitu. Jeśli chodzi o zabiegi, najczęściej wykonuje się drenaż limfatyczny i inne masaże z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, mezoterapię igłową i bezigłową oraz zabiegi laserowe. W zależności od typu cellulitu, rodzaju skóry oraz stylu życiu inaczej dobiera się metodę, dlatego najlepiej udać się do kosmetologa na konsultacje.

0

Dzień dobry, nie istnieje jedna skuteczna metoda, która pozwoliłaby pozbyć się problemu raz na zawsze. Nie ma jednego przepisu na sukces. Pracując z ciałem, każde może reagować odmiennie. Na rynku dostępnych jest wiele technologii, które znajdują zastosowanie w przypadku lipodystrofii. Wśród nich najbardziej powszechne są: endermologia, fala uderzeniowa, fala radiowa, ultradźwięki, drenaż limfatyczny, kriolipoliza, masaż bańką chińską. Dobór „najskuteczniejszej” powinien być poprzedzony szczegółowym wywiadem z pacjentem, na podstawie którego zostanie zaproponowana najodpowiedniejsza terapia do istniejącego problemu. Z mojego doświadczenia połączenie fali uderzeniowej z falą radiową w serii 6 - 10 spotkań wykonywanych raz w tygodniu pozwala przynieść bardzo dobry efekt. Nie bez znaczenia pozostaje oczywiście kwestia trybu życia prowadzonego przez pacjentkę. Duża ilość wypijanej wody połączona z odpowiednio zbilansowaną dietą i uzupełniona regularną aktywnością fizyczną jest w stanie spotęgować efekt terapeutyczny. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy