Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaki kolor licówek wybrać?

Jaki kolor licówek porcelanowych preferują amerykańscy aktorzy. Chcę mieć naturalny, śnieżno biały uśmiech. Zaznaczę, że mój naturalny kolor to A1.
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na afty

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Kolor licówek powinien być wybrany zgodnie z karnacją (odcieniem koloru skóry) pacjenta i ewentualnie korelujący z kolorem zębów w granicach uśmiechu, na które licówki nie będą zakładane. Niestety zaocznie nie da się dobrać koloru. Dlatego też powinna Pani dokonać wyboru osobiście biorąc pod uwagę sugestie lekarza dentysty wykonującego licówki. Proszę pamiętać, że zbyt białe zęby będą wyglądały sztucznie/nienaturalnie i efekt kosmetyczny może być zupełnie odwrotny od zamierzonego.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0

Kolor licówek powinien być dobrany do naturalnych zębow ( chyba,że zakłada licówki na wszystkie zęby widoczne w uśmiechu) wtedy można sobie nawet bardzo rozjaśnić zęby. Najczęściej widziany kolor w tv - to B1. A1 - to bardzo jasny kolor, jednocześnie naturalny.

0

Witam. Jaśniejszy kolor od A1 to B1. Ma Pani zatem bardzo jasne zęby z natury i wybielą się najwyżej o 1 stopień. Dodam, że skończyła się moda na zęby równiutkie i bardzo białe typu " amerykański aktor".

0

Kolor A1 jest naturalnie pięknym kolorem zębów. Jeżeli chce Pani mieć jeszcze jaśniejszy uśmiechy to zostaje kolor B1 lub kolory techniczne stosowane w laboratorium. Dają one możliwość uzyskanie śnieżnobiałych zębów. Należy jednak pamiętać że kolor musi pasować do Pani twarzy i uśmiechu a całość powinna wyglądać naturalnie.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy