Jaki krem wybrać do cery mieszanej z tendencją do zaskórników?

Witam. Proszę o poradę. Na rynku jest cała masa kremów, a ja nie wiem który wybrać, aby również był skuteczny. Mam cerę mieszana że skłonnością do powstawania zaskornikow. Jednocześnie pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Mam 34 lata. W związku z tym nie wiem jaki krem dobrać by był skuteczny na te dwa moje problemy. Pozdrawiam.

Dzień dobry. Polecam wybrać produkty apteczne.Najlepiej można dobrać produkt po przeprowadzonej dermokonsultacji ,obejrzeniu stanu skory. Często taka dermokonsultacji zbadaniem skory można wykonać w aptece.

Dzień dobry.

Krem w pielęgnacji to jedno,ale podstawą jest dobre oczyszczenie skóry. Proszę pamiętać ze dokładne zmycie makijażu i zanieczyszczeń ze skóry to podstawa. Kolejny krok to tonizacja. Aby zwiększyć przenikalność substancji aktywnych 1-2 w tygodniu warto zrobić peeling. Jeśli skóra ma stany zapalne lub jest delikatna lub wrażliwa/ naczyniowa najlepszy będzie peeling enzymatyczny. W innym przypadku może być peeling ziarnisty. Jeśli chodzi o kremy do Pani skóry to polecam zaprzyjaźnić się z marką Sesderma dostępną w dobrych gabinetach kosmetycznych i niektórych aptekach, której to kosmetyki stworzone w nanotechnilogi przenikają znacznie głębiej niż te "zwykłe". Jednym z takich produktów jest krem z serii Salises. drugi krem godny polecenia zawiera peptydy z serii Factor G.

Pozdrawiam serdecznie

By jak najlepiej dbać o skórę twarzy, najlepiej jest używać kosmetyków stworzonych z naturalnych składników. Jeśli chce Pani zwalczyć lub hamować powstawanie zmarszczek można poszukać kremu, który zawiera np. wyciąg z lawendy, który odmładza skórę, kofeinę (pobudza mikrokrążenie), ekstrakt z ruszczyka kolczastego (ujędrnia skórę, pobudza przepływ krwi) i koenzym Q10, który spowalnia proces starzenia się skóry. Jeśli chodzi o zaskórniki, pomóc może krem zawierający ekstrakt z nagietka, który ma właściwości antybakteryjne i przyspiesza regenerację skóry. Może się Pani również skonsultować z dermatologiem, który trafniej dobierze odpowiedni kosmetyk.

Dzień dobry, działania nie powinny nadmiernie wysuszać skóry oraz działać komodogennie - sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zależnie od rodzaju i stopnia zaawansowania problemu powinno używać się kosmetyków regulujących ilość wydzielanego sebum ( zawierające związki cynku, wit. B6), o działaniu bakteriobójczym ( kwas azelainowy, olejek z drzewa herbacianego), udrażniającym ujścia gruczołów łojowych (kwas salicylowy, kwasy AHA) w odpowiedniej korelacji z substancjami łagodzącymi - zabezpieczającymi warstwę rogową naskórka (np. pantenol, aloes, kwas haluronowy). Zarówno w terapii przeciwstarzeniowej, jak i antytrądzikowej dobrze powinien sprawdzić się retinol. Środki stosowane do oczyszczenia twarzy powinny usuwać nadmiar produkowanego sebum lecz bez nadmiernego odtłuszczenia skóry. Powinno unikać się kosmetyków o ciężkiej konsystencji blokujących ujścia gruczołów łojowych, do których często należą podkłady koloryzujące. Najlepiej próbkę kosmetyku wypróbować na swojej skórze i obserwować, jaki skutek wywołuje. Nie każdy kosmetyk będzie sprawdzał się na każdej skórze o podobnym problemie. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.