Jaki kształt powinien mieć zarodek?

Witam, mam 25 lat, jestem w 32. dniu ciąży (licząc od owulacji). Wczoraj byłam u ginekologa na usg, serduszko mojej fasolki bije :), ale pani dr powiedziała, że trochę martwi ją, że pęcherzyk jest taki płaski... Czy powinnam się martwić? Jaki kształt powinien mieć zarodek na początku 5-go tygodnia?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W idealnej sytuacji, pęcherzyk jest okrągły. Ale nie ma ściślych reguł co do kształtu! Zdecydowanie bardziej niepokoimy się, jeśli nieprawidłowa jest czynność serca dziecka lub pojawia się krwiak pozakosmówkowy. Nie ma potrzeby, by się Pani denerwowała na zapas.

Pozdrawiam serdecznie!