Jaki lek na bezsenność stosować przy Pyralginie?

Dzień dobry. Jaki Państwa zdaniem na problem z zasypianiem (przewlekłą bezsenność) lek powininem stosować na okres przyjmowania pyralginy, ze względu na wysoki ból zęba. Będę wdzięczny za odpowiedź. Problem utrzynuje się od prawie dwóch tygodni i potrafie zasnac tylko na krocej niz pol godziny po czym sie wybudzam. Nie stosowalem jeszcze niczego bo to mój pierwszy raz.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 4 miesiące temu

Pyralgina nie wykazuje wielu interakcji lekowych. Może Pan spróbować hydroksyzyny- to bezpieczny i skuteczny lek. W krótkoterminowym stosowaniu sprawdzają się także benzodiazepiny (np. alprazolam, estazolam), ewentualnie zolpidem lub zopiklon. Leki te jednak wykazują wysoki potencjał uzależniający. Warto rozważyć suplementację melatoniny, cynku i magnezu.