Jaki lek najskuteczniejszy w leczeniu prostaty?

Witam serdecznie. Od 4 lat biorę lek DOXAR 0,004 w związku z łagodnym przerostem prostaty aczkolwiek z wysokim PSA około 9. Dwie rokroczne biopsje stercza nie wykazły obecności komórek rakowych.Jestem niskociśnieniowcem. Po kosultacji z innym lekarzem urologiem zaproponowano mi w miejsce DOXARU lek o nazwie TAMSUGEN 0,4 mg ( urolog ten stwierdził iż obecne leczenie przebiegało prawidłowo ). Nie jestem pewien czy powinienem zmienić lekarza i stosować nowy lek. Czy działanie obu leków jest podobne, czy poprostu lek TAMSUGEN jest nowoczesniejszy i skuteczniejszy? Dziękuję.

ponad rok temu

Zarówno Doxar, jak i Tamsugen należą do tej samej grupy leków - antagonistów receptora alfa-1.

Ich mechanizm działania jest taki sam. Dają więc podobny efekt , jak i mają podobne skutki uboczne. Dlatego też nowy urolog ocenił Pana dotychczasową terapię jako dobrą. Jak to jednak bywa z różnymi lekami, mogą się one nieco różnić dostępnością biologiczną, rozpuszczalnością i kilkoma innymi parametrami. Zazwyczaj są to raczej szczegóły. Jednakże najnowsze badania pokazują, iż tamsugen jest lekiem bardziej uroselektywnym. Oznacza to cząsteczki tego leku są bardziej ukierunkowane na receptory alfa-1 w drogach moczowych niż w innych narządach. Co za tym idzie, lek ten powinien być nieco bardziej bezpieczny i skuteczny.