Jaki lek stosować na zaburzenia snu?

Biorę aktualnie lek latude od psychiatry, wcześniej nie miałam problemów z zasypianiem, teraz mam ogromne, czuje lęki i tylko alprox pomaga mi zasnąć. Pregabalina nie działa. A alprox uzależnia. Proszę o poradę co można zażywać zamiast alproxu

Witam Panią,

Zaburzenia snu, w tym bezsenność i wybudzanie się najczęściej mają

podłoże psychologiczne.

Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres, przeżywane emocje,

przykre doświadczenia z przeszłości, depresja , zaburzenia nerwicowe, lękowe

i wiele innych.

Zaburzenia snu często występują razem z zaburzeniami lękowymi.

Powinna Pani jednak wiedzieć, że leczenie farmakologiczne nie leczy zaburzeń

lękowych ani bezsenności i nie rozwiązuje żadnych problemów, jedynie tłumi objawy.

Zapewne wie Pani też o tym, że leki nasenne nie leczą bezsenności,

a jedynie pomagają zasnąć.

Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.

Poza tym, jeżeli leki nasenne przyjmowane są powyżej 4-6 tygodni,

następuje przyzwyczajenie i rozwija się zjawisko tolerancji – zachodzi konieczność

przyjmowania coraz większych dawek leku aby zasnąć.

Jednocześnie organizm traci umiejętność spontanicznego zasypiania bez leku.

Może też dojść do tego, że szyszynka zacznie coraz mniej wytwarzać melatoniny

w sposób naturalny.

Aby wyleczyć zaburzenia lękowe i bezsenność, należy poznać dokładnie naturę

Pani problemu, dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować właściwą

metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń lękowych i bezsenności oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu

odzyska Pani spokój i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/