Jaki lekarz może mi przepisać Metformax na utratę wagi?

Witam. Jaki lekarz może mi przepisać Metformax na utratę wagi? Mam Hasimoto i moja waga ani drgnie a kiedyś miałam lekko podwyższony cukier i przepisano mi te tabletki.Fajnie po nich schudłam ale odstawiono mi je na czas ciąży.Teraz znów przybrałam na wadze ale cukier jest ok.Wobec tego który lekarz może mi je przepisac mimo że cukier jest w normie?Internista,ginekolog,endokrynolog??

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli cukier jest w normie, nie powinna Pani otrzymywać metforminy. Każdy lek, poza działaniem korzystnym, ma też swoje działania niepożądane. Jeśli chce Pani schudnąć polecałbym wizytę u dietetyka. Oczywiście odpowiadając na Pani pytanie każdy lekarz może przepisać ten lek na 100% (czyli bez ulgi), ale nie wiem, czy Pani znajdzie lekarza, który się pod tym podbije.