Jaki lekarz udzieli mi pomocy?

Jeśli mam wstępnie zdiagnozowane schorzenie jelit na tle nerwicowym, to powinienem teraz iść dalej się leczyć do lekarza od głowy (psychiatra, psycholog) czy od jelit (gastrolog, gastroenterolog)???
MĘŻCZYZNA, 45 LAT 4 miesiące temu

Dobry wieczór.

W pierwszej kolejności potwierdzić rozpoznanie u gastrologa który przed rozpoznaniem przeprowadzi dokładny wywiad chorobowy i badanie palpacyjne i zdecyduje o odpowiedniej diagnostyce laboratoryjnej z krwi i obrazowej aby potwierdzić lub wykluczyć zespołu jelita drażliwego.

Leczenie u psychiatry lub psychologa po potwierdzeniu schorzenia przez gastrologa.

Pozdrawiam

Mariusz Bek